جایزه های که این بازی فوق العاده دریافت کرده است عبارت است از:"انتخاب Indie Megabooth" - BitSummit Vol.6، 2018"نامزدی" - جوایز بین المللی بازی های موبایل (IMGA)، 2017"نامزد" - جوایز بین المللی بازی های موبایل در آسیای جنوب شرقی (IMGA SEA)،2017

"یک بازی به ظاهر ساده با معنای عمیق". - گزارش Google Play
"از طریق این بازی، ما ممکن است قادر به درک نقش افرادی که در اکوسیستم بازی می کنند، و درک کنیم که ما نمی توانیم آن را به رسمیت بشناسیم، و ما منابع سخت گیر را گرامی می داریم". - فروشگاه App (GAME OF THE DAY)

Desertopia به بازیکنان اجازه می دهد تا اشکال جدید زندگی خود را بر روی یک جزیره خالی شبیه سازی کنند. این بازیکن با پرورش یک جزیره پر از مرغ و مرطوب و کمک به گونه های مختلف شکوفا می شود. مراقبت از جزیره کار ساده ای نیست - در اینجا هیچ چیز دائمی نیست. حیوانات مورد علاقه شما می توانند منقرض شوند، اما کاهش یک گونه ممکن است منجر به رونق دیگری شود. بر خلاف بسیاری از بازی های شبیه سازی و مدیریت، اقلامی که در Desertopia ساخت می کنید می توانند رشد کنند یا خفه شوند. حوادث تصادفی ممکن است فرصت ها را ارائه دهد و عامل خطر را در بازی افزایش دهد، حصول اطمینان از این که هیچ دو بازیکن یک تجربه بازی مشابهی را تجربه نخواهند کرد.

برخی از ویژگی های بازی:

- در جهان سبک کتاب تصویری احساس آرامش کنید.
- مکانیزم بازی خاص: همه چیز در حال تغییر است، هیچ چیز طولانی در این بازی طول می کشد.
- تکنیک مخلوط کردن موسیقی پس زمینه پویا: موسیقی پس زمینه با میزان فراوانی جزیره شما تغییر خواهد کرد.
- تا 75 نوع موجودات و 18 نوع زمین شناسی برای کشف.
- چندین رخداد تصادفی و انتخاب ها بر توسعه جزیره تأثیر می گذارند.

تغییرات نسخه2.0.11:

1. جمع آوری کوه برای تماس با کشتی های مختلف.
2. رفع اشکالات.